توانمندسازی ۶۸ زن سرپرست خانوار در کهگیلویه و بویراحمد

۲۲ مهر ۱۳۹۹ | ۰۸:۲۴ کد : ۲۳۷۶۹ پژوهش و فناوری
مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد از توانمندسازی ۶۸ زن سرپرست خانوار در این استان خبر داد.
توانمندسازی ۶۸ زن سرپرست خانوار در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کهگیلویه و بویراحمد، نادیا صداقت، مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد روز گذشته، 21 مهرماه اظهار کرد:  طرح ملی توانمند سازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار مبتنی بر الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در استان کهگیلویه و بویراحمد همزمان با سراسر کشور از ابتدای سال ۹۸ در استان آغاز شد.

وی افزود: این طرح با هدف ایجاد اشتغال پایدار، افزایش سهم مشاغل خانگی در اقتصاد مناطق و جلوگیری از تحت پوشش قرار نگرفتن زنان سرپرست خانوار و حمایت‌های هدفمند با کارفرمایی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و جهاددانشگاهی بعنوان مجری طرح در استان در حال اجراست.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: سهم استان کهگیلویه و بویراحمد از ایجاد اشتغالزایی این طرح ۶۸ نفر از زنان سرپرست خانوار که شرایط و ویژگی‌های طرح را داشته اند در سه فاز شناسایی مزیت‌ها و فرصت‌های استان، توانمندسازی(آموزش، مشاوره، شبکه سازی و ...) و اتصال به بازار کار عملیاتی طرح شروع شد.

صداقت تصریح کرد: پس از شناسایی این افراد و اعتبارسنجی و استعدادسنجی انان کار آموزش و مشاوره و لینک به پیشرانان علاقمند به شرکت در طرح شروع شد که در روند عملیات طرح سه مزیت استانی طرح شامل گلیم و دست بافت‌های داری، پوشاک و تولیدات باغی و گیاهی و کشاورزی(صنایع تبدیلی) شناسایی شد.

وی ابراز کرد: تعداد ۶۸ نفر سهم ایجاد اشتغال استان در شغل های گلیم بافی، گلیم گبه، گبه بافی، البسه محلی، البسه سنتی، تولیدات ترشیجات و شوریجات و بسته بندی انواع میوه، حبوبات و خشکبار در قالب این طرح بوده که متقاضیان بالغ بر ۱۳۰۰ نفر ساعت استعدادسنجی، مشاوره و آموزش دیده اند.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: در این طرح ۱۴ پشتیبان و پیشران همکاری می کنند که باعث ایجاد دو شبکه تامین مواد اولیه و طراحی فرش و سایر دست بافت ها شده و کار اتصال به بازار با همکاری جهاددانشگاهی و معرفی ۳ مکان بازار در حال اجراست.

صداقت تاکید کرد: زنان همسر فوت شده، زنان مطلقه، زنان دارای همسر زندانی، از کار افتاده، معتاد، متواری و مفقود الاثر و دختران هرگز ازدواج نکرده بیکار ۴۵ تا ۵۵ سال گروه‌های چهارگانه این طرح هستند.

وی بیان کرد: این طرح با کارفرمایی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و نظارت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از سوی جهاددانشگاهی در حال اجراست.

کلید واژه ها: توانمندسازی زنان سرپرست خانوار جهاددانشگاهی اداره کل کار مشاغل خانگی


نظر شما :