وبینار «کارآفرینی و کرونا» در جهاددانشگاهی برگزار شد

۰۳ آذر ۱۳۹۹ | ۱۴:۱۷ کد : ۲۴۹۴۶ پژوهش و فناوری تاپ خبر
وبینار تخصصی«کارآفرینی و کرونا» به همت مرکز نوآوری و شکوفایی مرکز علمی ـ کاربردی جهاددانشگاهی به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی برگزار شد.
وبینار «کارآفرینی و کرونا» در جهاددانشگاهی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان کهگیلویه وبویراحمد، آیت الله ارمغانی، مدیر اشتغال اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد امروز، سوم آذرماه در وبینار تخصصی«کارآفرینی و کرونا»، اظهار کرد: کارآفرینی فرآیند خلق باارزش و متفاوت از گذشته از طریق تلاش لازم همراه با خطرات مربوطه همراه با سود و استقلال شخصی تحت عنوان خلاقیت و  نوآوری است.
وی افزود: لازمه کارآفرینی تلاش و نیازمند صرف زمان و همراه با خطر است و باید پذیرای خطرات مالی و اجتماعی باشد، ضمن اینکه هدف پرداختن به امور کارآفرینی دریافت سود، کسب درآمد و استقلال شخصی است.
این مدرس دانشگاه بیان کرد: یکی از خصلت های ذاتی کارآفرینان اعتماد به نفس به معنای «من می‌توانم» در مواجهه با رویدادها است.
ارمغانی تصریح کرد: کارآفرینان علاقمند مستقل هستند و معمولا می‌خواهند خودشان اجرا کننده برنامه هایشان باشند.کرونا تحولات زیادی درحوزه کسب و کار ایجاد کرده و روش های کسب و کار را تغییراتی داده است و مراکز اکثرا راکد، نیمه فعال و تعطیل اند، ضمن اینکه لازم است به کرونا به عنوان فرصت خلاقیت و ایده های نوآور و نوآورانه نگاه کنیم.
وی ابراز کرد: خانه نشینی باعث عدم تحرک افراد شده و نیازمند به تحرکاتی است و باید آن را ارتقا دهیم.
مدیر اشتغال اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان در ادامه با اشاره به کسب وکارهای خانگی، اضافه کرد: مشاغلی که توسعه آن ها در زمان کرونا و بعد از کرونا وجود دارد،آن دسته از فعالیت هایی که در چارچوب خانه توسط اعضای خانواده در فضای مسکونی و بدون ایجاد مزاحمت برای همسایگان امکان داشته باشد.
ارمغانی با اشاره به شرایط کسب و کار خانگی، یادآور شد: آزادی و استقلال عمل، ساعات کاری انعطاف پذیر، ایجاد تعادل و پایین بودن هزینه ها، پایین بودن ریسک و احساس راحتی از جمله این شرایط است.

گفتنی است مهران بالان، کارآفرین برتر استانی نیز در این وبینار حضور داشته و به سؤات شرکت کنندگان پاسخ داده است.

کلید واژه ها: وبینار تخصصی کارآفرینی و کرونا هفته جهانی کارآفرینی علمی ـ کاربردی جهاددانشگاهی


نظر شما :