وبینار «از فمینیسم تا مکتب فاطمی» در جهاددانشگاهی برگزار شد

۲۳ دی ۱۳۹۹ | ۲۱:۵۳ کد : ۲۶۹۵۰ فرهنگی
وبینار تخصصی «از فمینیسم تا مکتب فاطمی» به مناسبت گرامیداشت ایام فاطمیه در جهاد دانشگاهی یاسوج برگزار شد.
وبینار «از فمینیسم تا مکتب فاطمی» در جهاددانشگاهی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کهگیلویه‌وبویراحمد، پریناز رومینا، معاون پژوهشی مدیریت حوزه علیمه خواهران امروز، 23 دی ماه در وبینار تخصصی فمینیسم تا مکتب فاطمی، اظهار کرد: در واقع فمینیسم غربی ها مانند درخت بی ریشه ای است که تنها به ظاهر میوه های زیبایی دارد و باطن او چیزی زشت و نازیبایی است.
وی افزود: آزادی زن این نیست که هرطوری دوست داشت لباس بپوشد و خود را در معرض دید عموم قرار دهد و کالایی شود برای نیاز جنسی مردان.
معاون پژوهشی مدیریت حوزه علیمه خواهران تاکید کرد: فمینسیم تفاوت بین کار زن و مرد را در نظر نگرفته و این فرهنگ به سستی بنیان خانواده ها انجامیده است.
رومینا الگوی زنان را حضرت فاطمه زهرا (س) برشمرد و از زنان خواست الگوی رفتار برخورد و همسرداری خود را این بانوی بزرگ قرار دهند؛ چراکه ایشان بانوی به تمام معنا اسوه بوده است که باید از رفتار و منش ایشان بانوان ما درس بگیرند و به سمت فرهنگ اصیل فاطمی حرکت کنند و در زندگی خود فرهنگ غربی و برهنگی بی اساس زنان را نبینند. 
همچنین، خانم دشتی اصل، مدرس حوزه‌های علمیه خواهران یاسوج نیز گفت: حضرت فاطمه زهرا(س) هم در نقش مادر هم همسر و هم دفاع از ولایت و نشر فرهنگ ناب اسلامی  بی نظیر و تک بوده است و دفاع از ولایت را تکلیف شرعی می دانسته و در جواب گویی به سؤالات شرعی زنان نیز نمونه بی بدیل بوده است.
وی افزود: اگر برخی از زنان امروزی جایگاه زنان واقعی را ندارند به این دلیل است که عوامل فرهنگی راه را اشتباه نشان دادند.
مدرس حوزه‌های علمیه خواهران یاسوج اضافه کرد: مادر ائمه ما  و منجی بشریت حضرت فاطمه زهرا(س) است و ایشان در محور اطاعت از خدا بی نظیر بوده است.
دشتی اصل در پایان فرهنگ فاطمی را فرهنگی ناب برشمرد و عنوان کرد: این فرهنگ می تواند سعادت اخروی و دنیوی بانوان را تضمین و راه خوشبختی و سعادت را برای آنان هموار کند.

کلید واژه ها: وبینار تخصصی فمینیسم تا مکتب فاطمی همسرداری فاطمه زهرا جهاددانشگاهی


نظر شما :