وبینار «شب شعر و موسیقی ایران» در جهاددانشگاهی برگزار شد

۱۹ بهمن ۱۳۹۹ | ۰۸:۰۳ کد : ۲۷۷۵۸ فرهنگی
وبینار شب شعر و موسیقی ایران به مناسبت دهه فجر به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی و با همکاری شورای فرهنگی دانشگاه‌های استان و بنیاد شهید برگزار شد.
وبینار «شب شعر و موسیقی ایران» در جهاددانشگاهی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد، احد جمالی، معاون سیاسی و امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد شب گذشته، 18 بهمن‌ماه در وبینار شب شعر و موسیقی ایران، اظهار کرد: پیروزی انقلاب اسلامی مرهون از خودگذشتگی و ایثار مردان و زنان ایران بود و امشب خانم کوکب حاتمی که در این مراسم دعوت شده‌اند بیش از 5 سال و نیم از عمر شریف‌شان را در زندان‌های ساواک گذرانیده‌اند اما تسلیم طاغوت ستم‌شاهی نشده‌اند و حضور این بانوی محترم فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در این شب شعر باعث افتخار همه ماست، چراکه اگر ایثار اینان نبود این انقلاب به ثمر نمی‌رسید.
در ادامه این مراسم کوکب حاتمی که بیش از 5 سال در زندان طاغوت بود و امروز نویسنده 9 جلد کتاب درقالب شعرهای مختلف است نیز بار دیگر با اشاره به فجر انقلاب اسلامی، تصریح کرد: نور و انسانیت به رهبری امام خمینی(ره) و جوانان انقلابی بر کفر و ظلم ستم پیروز شد که ره‌آورد آن انقلاب اسلامی است که ما در آن زندگی می‌کنیم و امروزه متاسفانه به زن و جایگاه آن چندان اهمیتی که باید داده شود، نمی‌شود و کارهای فرهنگی در زمینه اهمیت به جایگاه زن چندان مناسب نبوده است.
حاتمی خاطرنشان کرد: سوره‌ای از قرآن بنام نسایا همان زن است که در آن بر اهمیت دادن به جایگاه زن تاکید شده و اگر به آموزه‌های قرآن عمل می‌کردید، شاهد گسترش طلاق به این حد در جامعه نبودیم، چراکه گاها مرد فکر می‌کند باید زن خود را ذلیل کند و نگذارد در اجتماع باشد که این تفکر با اسلام کاملا در تضاد است.
وی بیان کرد: پیشرفت هر جامعه مرهون زنان آنهاست و باید متولیان حوزه‌های فرهنگی مشکلات زنان را بررسی و به حل آنان کمک کنند خصوصا زنان سرپرست خانوار را حمایت کنند  و برگزاری چنین شب شعرهای جز کارهای فرهنگی محسوب می‌شود؛ چراکه از حضور بانوان در آن بهره کافی برده شده است.
همچنین، نادیا صداقت، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه وبویراحمد نیز گفت: بانوان در پیروزی انقلاب اسلامی هم‌دوش مردان بودند و امروزه نیز در عرصه خانواده و اقتصاد فعال هستند و باید جایگاه آنان در همه عرصه‌ها دیده شود.
وی ابراز کرد: فاطمه زهرا(س) خود یک زن بود که وجود ایشان مایه افتخار همه بانوان در جامعه اسلامی است و باید سرمشق بانوان باشد.
یادآور می‌شود، در پایان این نشست حاضرین سروده‌های خود را در وصف نقش زن در انقلاب سرودند و به نفرات برتر جوایزی اهدا شد.

کلید واژه ها: وبینار شب شعر و موسیقی ایران جهاددانشگاهی نقش زن در انقلاب


نظر شما :