وبینار «مهارت‌های زندگی؛ آنچه که زنان موفق و اثرگذار باید بدانند» در جهاددانشگاهی برگزار شد

۲۱ بهمن ۱۳۹۹ | ۰۸:۱۵ کد : ۲۷۸۷۹ فرهنگی
وبینار «مهارت‌های زندگی؛ آنچه که زنان موفق و اثرگذار باید بدانند» به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی با همکاری بنیاد نخبگان برگزار شد.
وبینار «مهارت‌های زندگی؛ آنچه که زنان موفق و اثرگذار باید بدانند» در جهاددانشگاهی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کهگیلویه‌وبویراحمد، حدیث صادقی، روان شناس بالینی و مدرس دانشگاه امروز، 21 بهمن‌ماه در وبینار «مهارت‌های زندگی؛ آنچه که زنان موفق و اثرگذار باید بدانند»، اظهار کرد: وقتی زن در خانواده شاد باشد به تبع آن کل خانواده از همسر تا فرزندان از این شادی بهرمند می‌شوند و چون این افراد با جامعه سروکار دارند این شادی به جامعه نیز سرایت مثبت خواهد یافت و جامعه نیز از این افراد شاد به نحو مطلوب استفاده خواهد کرد. 
وی افزود: گفتن حرف‌های تحسین برانگیز هم تاثیر زیادی در شادی زنان از سوی شوهر دارد؛ چراکه زن و مرد دو ضلع هستند که رفتارهاشان بر روی هم تاثیر مثبت یا منفی دارد.
این مدرس دانشگاه یکنواختی زندگی را سبب دلسردی زوجین برشمرد و بیان کرد: یکنواختی باعث خستگی زندگی زناشویی می‌شود و باید زوجین سعی کنند به زندگی‌شان تنوع به نحو مطلوب دهند.
صادقی تصریح کرد: چشم و هم چشمی‌ها، پایه برخی از زندگی‌ها را سست کرده و مقایسه نابجا با زندگی دیگران که در مرتبه بالاتری قرار دارند به خانواده‌های امروزی ضررهای فراوانی را چه در بعد بوجود آمدن استرس و چه از هم پاشیدگی خانوادگی به وجود آورده است.
وی ابراز کرد: زندگی‌ای که در آن عیب جویی و به عبارتی غر زدن‌های نابجا باشد ارزشمندی آن زندگی از بین می رود و باید این رفتارها در خانوادها از بین رود تا پایه زندگی محکم و شادی در آن به خوبی راه یابد.
این روانشناس بالینی یادآور شد: زنانی که توانایی شاد کردن خود را ندارند نمی‌توانند همسرانشان را شاد کنند و به شادی دست نخواهند یافت پس برای شادی باید ناملایمت‌ها را اول زن و بعد مرد در زندگی نادیده بگیرند تا شادی و خوبی به خانواده راه یابد.

کلید واژه ها: مهارت های زندگی آنچه زنان موفق باید بدانند یکنواختی زندگی زناشویی جهاددانشگاهی


نظر شما :