برگزاری دوره «آشنایی با اصول کارآفرینی خلاقیت و نوآوری» در جهاددانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد

۰۲ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۱:۳۲ ۲

دوره آشنایی با اصول کارآفرینی، خلاقیت و نوآوری به صورت آنلاین و مجازی ازسوی مرکز خدمات تخصصی دست بافته های جهاددانشگاهی استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کهگیلویه و بویراحمد، سعید رشیدی، مدرس دوره اظهار کرد: هر فرد قبل از انتخاب زندگی شغلی باید مرحله خودارزیابی یا خودشناسی را طی نماید تا بتواند براساس چهارآیتم علاقه، استعداد، دانش و مهارت نسبت به انتخاب یکی از انواع زندگی شغلی که شامل استخدام، خوداشتغالی و کارآفرینی است، اقدام کند.

وی با اشاره به اینکه کارآفرینی یک فرآیند است لازمه ورود و طی این فرآیند را مشکل شناسی یا شناخت نیازها و خلاهای بازار عنوان کرد تا بر این اساس با ارائه راه حل های لازم و با شناخت فرصت های کارآفرینانه بتوانند ایده را برای راه اندازی طرح کسب و کار مورد نظر خود ارائه نمایند.

معاون پژوهشی جهاددانشگاهی استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: بر اساس فرایند کارآفرینی ایده ای که براساس شناخت مشکلات و خلاهای بازار ارائه شده، قابلیت تبدیل به یک طرح کسب و کار را دارد و می تواند به محصول یا خدمتی جدید تبدیل شود که می تواند در درجه اول ضمن رفع مشکل و خلا شناسایی شده در بازار، می تواند تولید ارزش افزوده و ایجاد اشتغال نیز بنماید.