احیای ۲۵ واحد صنعتی در حوزه اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد

۰۲ مهر ۱۳۹۹ | ۱۷:۳۷ کد : ۲۳۰۴۰ آخرین اخبار
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد به همراه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از دفتر ایسنا در یاسوج بازدید کردند.
احیای ۲۵ واحد صنعتی در حوزه اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کهگیلویه و بویراحمد، سید حشمت الله صمیمی دوست، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد به همراه «پروانه نیک‌مرام» مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از دفتر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) بازدید و با خبرنگاران این دفتر خبری از نزدیک گفت‌وگو کرد و گفت: یکی از رسته هایی که می تواند به اشتغالزایی کمک کند طرح مشاغل خانگی است که با توجه به استعدادها و ظرفیت های هر منطقه برنامه ریزی شود. اخیرا تفاهم نامه ای بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاددانشگاهی منعقد شده است که معتقد هستیم این نهاد علمی می تواند نقش مهمی در این زمینه ایفاء کند.
وی افزود: امیدواریم با اجرای این طرح پتانسیل ها و ظرفیت های هر منطقه مشخص شود تا جهاددانشگاهی بتواند آموزش‌های لازم را جهت توانمندسازی واجدین شرایط بدهد تا زمینه ایجاد شغل بصورت خانگی فراهم شود، سپس بازاریابی در دستور کار قرار گیرد و این اقدامات بر کاهش نرخ بیکاری استان موثر واقع شود.
صمیمی دوست با بیان اینکه بیشتر راههای ارتباطی استان کهگیلویه و بویراحمد در حال توسعه و تعریض هستند، بیان کرد: پروژه ملی محور پاتاوه - دهدشت که به جاده شمال- جنوب معروف است و روستاهای زیادی در مسیر این جاده قرار دارد می تواند منجر به افزایش اشتغالزایی در این مناطق شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص احیال واحدهای صنعتی راکد استان خاطرنشان کرد: احیاء ۲۵ واحد صنعتی طی امسال در دستور کار حوزه اقتصادی استان قرار دارد. در این زمینه اقدامات خوبی صورت گرفته و برخی از واحدهای صنعتی استان که در تملک بانک‌ها بودند به متقاضیان جدید واگذار شده است.
صمیمی دوست تصریح کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد در رابطه با واحدهای صنعتی در تملک بانک‌ها در بین استانهای کشور آخرین استان است و تعداد کمی واحد صنعتی در تملک بانکها داریم که در حال رایزینی و پیگیری با بانک‌ها و دستگاه‌های اجرای مربوطه هستیم تا برای خارج کردن این واحدها از تملک بانک‌ها در صورت وجود سرمایه گذار جدید به سرمایه گذاران متقاضی واگذار شوند.
وی با اشاره به نامگذاری امسال به نام جهش تولید ادامه داد: ۳۳ پروژه و طرح اقتصادی در راستای جهش تولید در این استان تعریف شده که در صورت بهره برداری برای بیش از ۱۳ هزار نفر اشتغال ایجاد می شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: بیماری کروناویروس باعث تعطیلی برخی از مشاغل بخصوص در حوزه گردشگری شده که بیکاری تعدادی از نیروهای این مشاغل را در پی داشت. البته در سایر بخش ها گام های خوبی ببرداشته شد که بخشی از این خلاء ها پر شده است.
صمیمی دوست در زمینه اشتغال روستایی تاکید کرد: تعداد زیادی از واحدهای اقتصادی افتتاح و بهره برداری شده  از محل اعتبارات اشتغال روستایی بوده اند و تعدادی طرح و واحد اقتصادی با همکاری 4 بانک عامل و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تسهیلات مورد نیاز پرداخت می شود تا وارد چرخه تولید شوند و اشتغال زایی ایجاد کنند.
وی ضمن تشکر از زحمات مجموعه خبرگزاری ایسنا در استان بیان کرد: خبرگزاری ایسنا در استان کهگیلویه و بویراحمد با وجود داشتن کمترین نیرو، امکانات و تجهیزات بیشترین اثرگذاری را در حوزه خبر و اطلاع رسانی استان دارد. خبرگزاری ایسنا یک منبع مطمئن و دقیق رسانه ای است.

text to speech icon

کلید واژه ها: احیای 25 واحد صنعتی جهاددانشگاهی دفتر خبرگزاری ایسنا طرح توسعه مشاغل خانگی


نظر شما :