تجلیل از خبرنگار ایسنای کهگیلویه و بویراحمد به عنوان فعال حوزه ایثار و شهادت

۱۷ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۳:۱۴ کد : ۴۲۱۵۷ فرهنگی
در مراسمی با حضور نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد خبرنگاران، هنرمندان، نویسندگان، پیشکسوتان و فعالان فرهنگی این استان که طی سال ۱۴۰۰ در حوزه ایثار و شهادت بیشترین فعالیت و همکاری را داشتند، تجلیل شد.
تجلیل از خبرنگار ایسنای کهگیلویه و بویراحمد به عنوان فعال حوزه ایثار و شهادت

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کهگیلویه و بویراحمد، آیت الله سید نصیر حسینی، نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج در این مراسم گفت: یاد شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت جامعه را می‌سازد و نسل جوان بود و با دوران دفاع مقدس آشنا میکند.

وی افزود: دشمن به دنبال تحریف جنگ هشت ساله تحمیلی است که باید در این زمینه بیش از پیش تا شود تا همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند؛ جای شهید و جلاد عوض نشود.

حسینی اظهار کرد: دوران دفاع مقدس از اهمیت خاصی برخوردار است و هر روز حقانیت شهدا جانبازان و ایثارگران روشن‌تر می‌شود.

نمایندگی ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد وی با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت تاریخ عبرت است، خاطر نشان کرد: این فرهنگ باید حفظ شود و باقی بماند.

حسینی تصریح کرد: تدابیری اتخاذ شود تا دانش‌آموزان و دانشجویان و دیدار با خانواده شهدا و جانبازان بروند تا از نزدیک وضعیت این خانواده ها را ببینند و روایت جانبازان را از دوران دفاع مقدس بشنوند یا اینکه از خانواده شهدا و جانبازان در مدارس و دانشگاهها دعوت شود تا جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای این اقشار صحبت کنند.

سرهنگ «امیرعباس آسمند»، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم با تشریح عملکرد این اداره‌کل در طول یکسال گذشته، گفت: برگزاری ۶ نشست شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و ۲۷ جلسه کمیته‌های نه‌گانه ذیل این شورا از مهمترین اقدامات این اداره‌کل بود که از ۲۱۲ مصوبه این کمیته‌ها، ۱۷۸ مصوبه اجرایی شد.

وی افزود: در مجموع ۱۲۶ برنامه در سال جاری به اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد ابلاغ شده بود که حدود ۹۲.۸۵ درصد از این برنامه‌ها با حمایت و مشارکت همه دستگاه‌ها، نهادها و سازمان‌ها و نویسندگان، هنرمندان، خبرنگاران و ... محقق و اجرایی شد.

آسمند برگزاری مراسمات تشییع و تدفین شهدای گمنام در استان و پیگیری منابع استانی در حوزه ساخت و تکمیل یادمان‌های شهدای گمنام را از مهم‌ترین این برنامه‌ها عنوان کرد و گفت: ۲۳ یادمان شهدای گمنام در استان داریم که از این تعداد، کار ساخت ۲۱ یادمان تکمیل شده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: همچنین در سال جاری برای چاپ ۶۰ عنوان کتاب دفاع مقدس در قالب‌های مختلف زندگینامه، خاطره، تاریخ شفاهی، شعر، داستان و ... برنامه‌ریزی کردیم، که از این تعداد، تاکنون ۴۰ عنوان به چاپ رسیده و ۲۰ عنوان در حال طی مراحل چاپ است.

آسمند اجرای ۱۲ جشنواره مهم حوزه دفاع مقدس از جمله جشنواره‌های فعالان فضای مجازی، اسوه‌های صبر و مقاومت، پرچم‌داران انقلاب اسلامی، جایزه ادبی یوسف، جشنواره من افتخار می‌کنم و جشنواره شعر را از دیگر فعالیت‌های این اداره‌کل در راستای ترویج فرهنگ دفاع مقدس عنوان کرد.

وی بیان کرد: همچنین در یک سال گذشته همایش‌های مختلفی توسط این اداره‌کل برنامه‌ریزی و اجرا شد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به همایش پیشکسوتان دفاع مقدس اشاره کرد که در این همایش از چهار هزار پیشکسوت دوران دفاع مقدس در سطح استان تجلیل شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای توانمندسازی نویسندگان و پژوهشگران، تولید محتوا برای فضای مجازی، تولید آثار هنری از جمله فیلم‌های مستند، نماهنگ و موسیقی و تجلیل از خانواده‌های شهدا و ایثارگران، نویسندگان، هنرمندان، پیشکسوتان و تجلیل از متحولین راهیان نور را از دیگر فعالیت‌های اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد.

آسمند با بیان اینکه تدوین دانشنامه استانی دفاع مقدس از دیگر برنامه‌های این اداره‌کل است که به طور جد پیگیری می‌شود، تأکید کرد: برای اجرای برنامه‌های حوزه دفاع مقدس نیازمند همراهی، همفکری و همکاری همه سازمان‌ها، ادارات و نهادها هستیم.

گفتنی است، در پایان این مراسم از هنرمندان، نویسندگان، پیشکسوتان، خبرنگاران و فعالان فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد که طی سال ۱۴۰۰ بیشترین همکاری را در حوزه ایثار و شهادت داشتند، تجلیل شد که از "عیسی فتحی"، خبرنگار و سردبیر خبرگزاری ایسنا کهگیلویه و بویراحمد به عنوان خبرنگار فعال حوزه ایثار و شهادت در این استان طی امسال تقدیر شد.

text to speech icon

کلید واژه ها: تجلیل از خبرنگار ایسنا برتر در حوزه ایثار و شهادت


نظر شما :