بازدید مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه جامع علمی - کاربردی از مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی یاسوج

۲۷ تیر ۱۴۰۱ | ۱۱:۰۰ کد : ۴۶۲۷۷ آموزشی تاپ خبر
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه جامع استان کهگیلویه و بویراحمد از مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی یاسوج بازدید کرد.
بازدید مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه جامع علمی - کاربردی از مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی یاسوج

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کهگیلویه و بویراحمد، حجت الاسلام رجایی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه جامع استان کهگیلویه و بویراحمد در بازدید از این مرکز  با محمد حسین برهمن سرپرست مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی  و جمعی از مدیران این واحد استانی از نزدیک دیدار و گفتگو کرد.
 در این دیدار محمد حسین برهمن سرپرست مرکز ضمن عرض خیر مقدم و تبریک خدمت مهمان  مباحثی را راجع به دغدغه‌های مقام معظم رهبری در راستای ارتقای مبانی و تفکر دینی و اعتقادی در بدنه دانشگاه ایراد نمودند و فرمودند که همانطور که مسائل آموزشی و پژوهشی در دانشگاه اهمیت دارند توسعه فعالیت های فرهنگی مانند اخلاق ، تعهد و ارزش هاست  که مسیر درست از روشهای علم در جامعه را مشخص می کنند دارای اهمیت هستند. 
وی با ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده در مرکز در حوزه فرهنگی  و در رابطه با روند بکارگیری مدرسین دروس گروه معارف اسلامی  و روند طولانی و کمبود مدرسین در این حوزه گفتگو کردند و خواستار تسهیل در این زمینه شدند. و پیرامون مباحث متقابل دفتر نهاد و مرکز علمی کاربردی و فعالیت های فرهنگی به بیان دغدغه ها و انتظارات خود از دفتر نهاد پرداختند.
 حجه الاسلام رجایی  ضمن بازدید و بررسی وضعیت نمازخانه مرکز، چگونگی فعالیت های فرهنگی و مذهبی و روند بکارگیری مدرسین دروس گروه معارف اسلامی، در جریان امور این فعالیت ها قرار گرفت.
وی در سخنانی خود، حمایت و هدایت فکری تشکلهای دانشجویی و دانشگاهی، بسیج دانشجویی  و نظارت بر امور را از برنامه‌های دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه دانست و افزود: برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی، نشست‌های معرفتی، ارائه فکر نو و قوی، نهادینه‌ کردن امر به معروف و نهی از منکر و رونق‌بخشی به امور دینی و معنوی با رویکرد معرفت افزایانه را از جمله وظایف  دیگر دفتر نهاد در دانشگاه‌ها عنوان کرد و خاطر نشان کردند که برنامه های فعالیت های فرهنگی می بایست علاوه بر پوشش دانشجویان و اساتید دانشگاه به بیرون از دانشگاه تسری و نمود عینی  پیدا کنند. 
گفتنی است که نمایندگی دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه جامع استان برای اولین بار با تلاش و پیگیری های ریاست دانشگاه جناب آقای دکتر نوری پور و همکاران ستادی دانشگاه تاسیس و حجت السلام رجایی اولین مسئول این دفتر در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کهگیلویه و بویراحمد انتخاب شده است. 

text to speech icon

کلید واژه ها: بازدید مسئول نهاد رهبری دانشگاه جامع علمی کاربردی


( ۱ )

نظر شما :